برترین خطوط هوایی دنیا در سال 2017

خطوط هوایی

برترین خطوط هوایی دنیا در سال 2017

1- Qatar Airways

هواپیمایی قطر پس از اینکه سال گذشته رتبه‌ی اول این فهرست را به دست آورد، امسال در جایگاه دوم قرار گرفت. این هواپیمایی که در دوحه مستقر است، بابت صندلی‌های راحت و سرگرمی‌های داخل پرواز، مورد ستایش بازرسان اسکای ترکس قرار گرفته است. در واقع این هواپیمایی عنوان بهترین صندلی‌های پرواز تجاری را از آن خود کرده است. مهمانان پرواز اکونومی از امکاناتی چون قابلیت اتصال گوشی هوشمند و تبلتشان به صفحه‌ی نمایش شخصی لذت می‌برند. این شرکت به بیش از ۱۲۵ مقصد در سراسر دنیا پرواز دارد و در حال گسترش خدماتش از قطر به ۵۰ مقصد جدید شامل پروازهای مستقیم به لس‌آنجلس، میامی و دالاس است. علاوه بر کسب عنوان دوم این فهرست، هواپیمایی قطر، به جایزه‌ی بهترین پرواز تجاری دنیا و بهترین سالن پرواز تجاری جهان دست یافته است.

هواپیمایی قطر

 

2- Singapore Airlines

خدمات برجسته و مطلوب هواپیمایی سنگاپور، شرایطی بی‌نظیر را برای یک سفر لذت‌بخش فراهم می‌کند. پروازی که خدمه‌ی مجرب آن با نهایت ادب و احترام با مسافران برخورد می‌کنند. تلویزیون‌های شخصی و انتخاب‌های متعدد برای سرگرمی در طول پرواز، تنها چند نمونه از خدمات پروازهای اقتصادی این شرکت هستند.فرودگاه اصلی این شرکت، فرودگاه بین‌المللی چانگی سنگاپور است که بهترین امکانات را دارد و از طرف اسکای ترکس چهار سال پیاپی به‌عنوان بهترین فرودگاه جهان انتخاب شده است.این شرکت توانسته جوایز بهترین ایرلاین آسیا و بهترین صندلی پروازهای تجاری را به دست آورد.هواپیمایی سنگاپور

3- All Nippon Airways

شرکت آل نیپون، بزرگ‌ترین شرکت هواپیمایی بین‌المللی در ژاپن و صاحب یکی از بزرگ‌ترین ناوگان‌های بوئینگ ۷۸۷ دریم لاینرز است. این هواپیمایی که به اختصار آنا نامیده می‌شود، در زمینه‌ی پاکیزگی، خدمات و ایمنی، نمرات نسبتا کاملی از نمره‌دهندگان اسکای ترکس دریافت کرده است. هواپیماهای این شرکت دارای صندلی‌های تاشوی راحتی هستند که فضای شخصی را افزایش می‌دهند و حتی در پروازهای اکونومی از خروجی برق و درگاه USB بهره می‌برند.

هواپیمایی امارات

4- Emirates

در طی سی سال گذشته، هواپیمایی امارات مستقر در دبی، به یکی از پیشگامان پروازهای دوربرد در دنیا تبدیل شده است. فرودگاه اختصاصی این شرکت، فرودگاه بین‌المللی دبی است و بزرگ‌ترین ناوگان هوایی متشکل از ایرباس A۳۸۰ سوپرجامبو و جت‌های پهن‌پیکر بوئینگ ۷۷۷ را در اختیار دارد.خدمات پیشرفته و عالی سرگرمی این شرکت شامل مجموعه‌ی بزرگی از فیلم‌ها و آثار موسیقی است و امکان مشاهده‌ی برنامه‌های زنده‌ی تلویزیونی و مسابقات ورزشی از مزایای آن محسوب می‌شود. در حقیقت، هواپیمایی امارات در طول ۱۲ سال توانسته است جایزه‌ی بهترین خدمات سرگرمی در طول پرواز را از اسکای ترکس دریافت کند.

هواپیمایی امارات

5- Cathay Pacific Airways

با اینکه این شرکت هواپیمایی نسبت به سال گذشته یک پله سقوط کرده، اما همچنان جایگاه خود را به‌عنوان بهترین هواپیمایی حاشیه‌ی اقیانوس آرام حفظ کرده است. با در اختیار داشتن ناوگانی از هواپیماهای دوربرد بوئینگ ۷۷۷-۳۰۰ER و استراتژی تجارت که بر تعداد بالای پروازها تمرکز دارد، این شرکت یکی از بهترین ایرلاین‌های آسیا به شمار می‌رود.بازرسان اسکای ترکس برای صندلی‌های راحت، کیفیت خدمات و سرگرمی‌های داخل پرواز، نمرات بالایی به این هواپیمایی داده‌اند. این شرکت همچنین برنده‌ی جوایز بهترین خطوط هوایی جهان از لحاظ پاکیزگی کابین و بهترین سالن‌های هواپیما در پروازهای درجه یک را به دست آورده است.

هواپیمایی کتای پسیفیک

6- EVA Air

این شرکت هواپیمایی تایوانی در سال ۱۹۸۹ تاسیس شد. این شرکت، زیرمجموعه‌ی گروه اورگرین (Evergreen) غول جهانی حمل و نقل است. این شرکت که در شهر تایپه، پایتخت تایوان مستقر است، در دو دهه‌ی اخیر رشد چشمگیری داشته است و اکنون از ناوگانی قدرتمند متشکل از هواپیماهای ایرباس و هواپیماهای پهن‌پیکر بوئینگ، بهره می‌برد. این شرکت در زمینه‌ی پروازهای پرمیوم اکونومی، در صنعت هواپیمایی پیشتاز است و همچنین جایزه‌ی بهترین خطوط هوایی بر فراز اقیانوس آرام را به دست آورده است.

هواپیمایی اوا

7- Lufthansa

بزرگ‌ترین ایرلاین اروپا، سال گذشته با مشکلات زیادی در زمینه‌ی کمبود بودجه و منابع انسانی مواجه بود، اما با این حال خدمات و کیفیت کلی هواپیمایی همچنان عالی و بی‌نقص است. در واقع این شرکت اگر نگوییم بهترین است، امتیازاتی عالی در تمامی زمینه‌ها به خود اختصاص داده است.در بیشتر بخش‌ها، خدمات پروازهای دوربرد این شرکت کیفیت مطلوبی داشته‌اند، اما بهترین نتایج این هواپیمایی مدیون هواپیماهای جدید سوپرجامبو A۳۸۰ و بین‌قاره‌ای ۷۴۸-۸ است.این شرکت هواپیمایی ملی آلمانی، علاوه بر اینکه جزء ۱۰ شرکت برتر جهان قرار گرفت، عناوین بهترین خطوط هوایی بر فراز اقیانوس اطلس و بهترین ایرلاین غرب اروپا را نیز به دست آورد.

هواپیمایی لوفت هانزا

8- Etihad Airways

هواپیمایی اتحاد، حامل پرچم امارت متحده‌ی عربی است و در ابوظبی مستقر است. هواپیماهای بوئینگ و ایرباس این هواپیمایی به بیش از ۱۰۰ مقصد، پرواز می‌کنند. این شرکت به خاطر اتاق‌ها و سوییت‌های مجللش در پروازهای تجاری و درجه یک به شهرت رسیده است. در سال ۲۰۱۶، این هواپیمایی عناوین بهترین پرواز درجه یک دنیا، بهترین صندلی پرواز درجه یک و بهترین پذیرایی داخل پرواز درجه یک را به دست آورده است.

هواپیمایی اتحاد

9- Hainan Airlines

هواپیمایی هاینان که در سال ۱۹۹۳ پایه‌گذاری شده است، تنها هواپیمایی چینی است که توانسته جایگاه پنج ستاره‌ی اسکای ترکس را به دست بیاورد. با ناوگانی جدید متشکل از بیش از ۱۶۰ هواپیمای بوئینگ و ایرباس، این هواپیمایی به سرعت در حال گسترش در آسیا، اروپا و استرالیا است.منتقدان اسکای ترکس از این هواپیمایی به خاطر خدمات بی‌نقص و کیفیت امکانات پروازهای تجاری یا بیزینس کلاس تمجید کرده‌اند.

هواپیمایی هانیان

10- Garuda Indonesia

این هواپیمایی در سال‌های اخیر، تغییر و تحولات عمده‌ای را تجربه کرده است. این هواپیمایی حامل پرچم اندونزی، به صورت گسترده به نوسازی ناوگان خود اقدام کرده و خدمات خود را بهبود بخشیده تا بار دیگر اطمینان مسافران و هم بازرسان امنیتی را جلب کند.مشتریان پروازهای اکونومی این شرکت، از صندلی‌های راحت و غذاهای جنوب‌شرقی آسیا که در پرواز ارائه شده‌اند، ابراز رضایت کرده‌اند. امسال مهمان‌داران این هواپیمایی جایزه‌ی بهترین خدمه‌ی کابین دنیا را به دست آورده‌اند.

هواپیمایی گارودا

 

adapted From worldairlineawards & businessinsider

این نوشته را به اشتراک بگذارید